Start Start

„Otwarte Mistrzostwa Salmo Clubu w Białymstoku w Kręceniu Sztucznych Much”, będące jednocześnie VII Edycją Mistrzostw Polski w Kręceniu Sztucznych Much, które odbędą się w dniach 5-7.04.2019 r. w Ośrodku "Pięć Dębów" w Supraślu!!!

 

Szanowni Krętacze (uzupełnienie wcześniejszej informacji)

 

To są muchy , które będziemy kręcić w głównym konkursie. Proszę sprawdzić jak wyglądają ich oryginalne wersje.
Przy Crazy Charlie i G&H Sedge kolory mogą być dowolne.
Ćwiczyć proszę!

1.Soldier Palmer #12
2.Peeping Caddis Jig #14
3.Montana Nymph #8
4.Crazy Charlie saltwater #2
5.Goddard &Henry Sedge #10
6.Adams Dry#12
7.Blea and Black #10
8.Butcher #10
9.Royal Wulff #10

 

Członkowie „Salmo Clubu” w Białymstoku oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku jak również Polski Związek Wędkarstwa Muchowego serdecznie zapraszają na XV edycję zawodów „Otwarte Mistrzostwa Salmo Clubu w Białymstoku w Kręceniu Sztucznych Much”, będące jednocześnie VII Edycją Mistrzostw Polski w Kręceniu Sztucznych Much,  które odbędą się w dniach 5-7.04.2019 r. w Ośrodku "Pięć Dębów" w Supraślu!!!

W tym roku, podobnie jak podczas pięciu poprzednich edycji, postanowiliśmy połączyć zawody w wykonywaniu sztucznych much z doskonałą zabawą dla całych rodzin. Choć nie ukrywamy, iż z każdym rokiem staramy się, aby zawody były zorganizowane w sposób jeszcze bardziej profesjonalny .

W zawodach może wystartować KAŻDY - bezpłatnie, kto chce spróbować swoich sił i dobrze się bawić  podczas kręcenia much. Zapraszamy również osoby, które jeszcze nigdy nie wykonywały sztucznych much, a chciałyby spróbować zmierzyć się z tym wyzwaniem! To właśnie dla nowych adeptów sztuki wiązania sztucznych  much stworzyliśmy kategorię SYMPATYK odbywającą się pod okiem bardziej doświadczonych krętaczy. W tym roku poprowadzi warsztaty Hubert Janeczek (na tytuły brak miejsca). Głównym założeniem imprezy, oprócz wyłonienia Mistrza Polski na rok 2019 jest propagowanie pięknego hobby jakim jest wędkarstwo muchowe i wszelkie jego aspekty.

W kategorii PROFESJONALISTA – ONE ON ONE  startują osoby, które chciałyby zmierzyć się z najlepszymi "krętaczami" z POLSKI, a także ŚWIATA . Każdy z uczestników powinien posiadać WŁASNE narzędzia oraz materiały do wykonywania much. W tym roku kręcimy muchy najbardziej klasyczne z klasycznych. Komunikat w sprawie wzorów ukaże się pod koniec lutego.

Tradycyjnie kręcimy w  kategorii EXTREME . Nie ma miękkiej gry , zatem twardziele mile widziani . Temat konkurencji lekko tajemniczy , ale ciekawy. Korzenie PT. Zgadnijcie o co chodzi ?

W kategorii PROFESJONALISTA – ONE ON ONE  kręcimy muchy proste na początku po coraz trudniejsze bliżej finału. Formuła ONE ON ONE to pojedynek, po którego kolejnej rundzie odpada jeden z zawodników w parze (coś jak w Turnieju Czterech Skoczni ;-) ). Na koniec pozostaje dwóch najlepszych, którzy kręcą muchę finałową. Jakie to będą muchy zawodnicy dowiedzą się pod koniec lutego tego roku. . Zapewniamy, że muchy dobrane zostaną tak, aby każdy kręcący miał odpowiednie materiały w podstawowym zestawie krętacza. Ważny jest nie tylko czas kręcenia, ale wygląd muchy oraz proporcje i estetyka wykonania. Pierwszy w parze otrzymuje jedynie 2 punkty za czas na 10 możliwych. Komisja sędziowska składać się będzie z samych profesjonalistów, pomimo tego pamiętajmy, że to ciągle zabawa. Niech nikt się nie boi wystartować.

Zwycięzca tej kategorii otrzyma tytuł MISTRZA POLSKI w kręceniu sztucznych much na rok 2019, przepiękny puchar stworzony przez Piotra Zieleniaka i wspaniałe nagrody ufundowane , przez naszych sponsorów.

 

W kategorii SYMPATYK wkręcamy żółtodziobów w kolorowy świat piór, sierści i nici. Będzie się kurzyć.

Tu głównym kryterium oceny będzie zaangażowanie w tworzenie przynęty i sama chęć bycia krętaczem.

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody i dyplomy. Sponsorzy jak zwykle nie zawiodą.

Jak będzie wyglądać impreza ? Trochę inaczej , jak każdego roku coś nowego. Zmieniamy, kręcimy bo ma być fajnie.

Piątek 5 kwietnia

Wieczorem -  impreza otwierająca turniej. To moment zapisów zawodników. Zameldowania w pokojach. To moment kiedy wyjaśniamy wszelkie pytania startujących, to moment kiedy gadamy do późnych godzin o rybach, muchach , planach wędkarskich .  To też moment na godny posiłek i kufel piwa. W tym roku nie gramy hucznie w piątek, bo prawda jest taka , ze wszyscy chcą się nagadać.

Sobota 6 kwietnia

Program dla Zawodników i Juniorów

9.00 – 10.00  – śniadanie

10.00 - 11.00 – omówienie przebiegu zawodów, organizacja stanowisk , losowanie par.

11.00 -14.00 – Warsztaty muchowe. Prezentacje . (Adam Sikora, Grzegorz Łoszewski , Rafał

Kamiński, Hubert Janeczek, Tomasz Bogadanowicz, Kuba Chruszczewski )

11.00- 14.00 Odjechane konkursy rzutowe. Tak jeszcze nie rzucaliście.

14.00 -15.00 obiad

15.00 – 19.00 - zawody w kategorii PROFESJONALISTA , SYMPATYK, EXTREME

15.00 – 19.00 – Prezentacje wypraw wędkarskich muchowych. Świat jest tak wielki a tak

mały. Mega ciekawa część imprezy.

15.00-19.00 To też Goście specjalni. Igor Kiebiec zaprezentuje kunszt malarski najwyższej

Klasy. Świetny wędkarz, kompan a zarazem uznany na Białorusi artysta. Maluje bajecznie.

Olo Sawa. Człowiek „May Fly” (jeśli lubicie kino) , wędkarz a zarazem ….hodowca pszczół

miejskich.  Jego słoiki z miodem  podpisane są np.: „Ochota Sierpień 2016” . Bez pszczół nasz świat  przestanie istnieć. O tym opowie nam OLO.

20.00 - ogłoszenie wyników i biesiada z grillem pod wiatami na świeżym powietrzu.

Program dla pięknych Pań i zwiewnych Panien.

10.00-11.00 poranna kawka lub soczek

11.00-14.00 wyprawa i warsztaty w fabryce kosmetyków naturalnych. Sprawdzone i

polubione w zeszłym roku.

14.00-15.00 Obiad

15.00-19.00 Udział w wykładach, warsztatach , zawodach.

Niedziela 7 kwietnia

8.00 - 9.00 – śniadanie

Powrót do domów lub wędkowanie ;)

Dla wszystkich, którzy zapragnęliby zmierzyć się z naszymi Monster Trałtami z podlaskich rzek, mamy na niedzielę darmowe licencje.

Wszystkich , którzy pragną podszlifować swoje umiejętności zapraszamy na piątkowe kursy, organizowane przez Piotra Talmę i Igora Glindę . Czasem parę porad potrafi ułatwić nam pobyt nad wodą z muchówką w ręku.

Jak to kosztuje ? Ano tak :

Staramy się jak co roku aby opłaty pokryły koszty organizacji imprezy i to nas w pełni satysfakcjonuje. Nie pragniem ni srebra ni złota ino porządku.

Koszt udziału w imprezie przedstawia się następująco:

-     startowe (osoby dorosłe) - 200,00 zł/os. (w cenę wliczone są: impreza otwarcia 5 kwietnia, obiad 6 kwietnia , grill wieczorny 6 kwietnia,  wszystkie atrakcje dla dorosłych, całodzienny bufet kawowy oraz alkoholowy (w wyznaczonych godzinach) dla Pań i Panów.

-     startowe (młodzież do lat 12-tu) - 100,00 zł/os. (w cenę wliczone są: bufet dziecięcy 5 kwietnia,  obiad 6 kwietnia,  wieczorny grill 6 kwietnia, wszystkie atrakcje dla dzieci i młodzieży, całodzienny bufet z sokami i colą jak również drinkami z wody gazowanej ;-)

-     koszt noclegu 75,00 zł/os. dorosłą i 35,00 zł/os do lat 12,w cenę wliczone jest śniadanie. Dzieci śpią na dostawkach  bo miejsc mamy ograniczoną ilość!!!

-  zawodnicy mają pierwszeństwo przy rezerwacji pokoi w naszym Hotelu .

- w razie braku miejsc w naszym Hotelu, będziemy umieszczać Gości w obiektach sąsiednich

- Hotel zapełniamy na maxa. Niech nikogo nie zdziwi nocleg na dostawce.

Zwiedzanie terenu zawodów w dniu 6 kwietnia (sobota) dla osób trzecich jest bezpłatne.

Prosimy o jak najszybsze dokonywanie rezerwacji w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.03.2019 r. ( i to nie jest żart) pod numerem tel. 607 567 673 - Tomasz Skurski („Squra”),  lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Opłaty dokonujemy , po wcześniejszym potwierdzeniu ,   na numer konta:  ING 75 1050 1823 1000 0022 4107 9652  Dopisek: „XV MwKM”  imię i nazwisko oraz adres ( KONIECZNIE !!!!)

W razie pytań :

Kontakt do Organizatorów:

Tomasz Skurski tel. 607567673 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przemysław Lisowski, tel. 501009110 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tu zobaczycie jak było w latach ubiegłych :

https://youtu.be/ugDVkRH9Tqc

https://www.youtube.com/watch?v=6oig_AAL-Jk

https://www.youtube.com/watch?v=2K8hJhzYB0s

 

Zapraszamy !!!

 

 

Polski Związek Wędkarski Okręg w Białymstoku

Magazyn dla muszkarzy

Sklep wędkarski

LogowanieFacebook

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Losowe zdjęcia